logo

.

Projekt "Zachować Pamięć"

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Zachować pamięć” realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji i Instytut Yad Vashem w Jerozolimie. Ideą tego projektu są spotkania młodzieży z Polski i Izraela, poznawanie swojej historii i kultury, a także odkrywanie wspólnego dziedzictwa tworzonego przez oba narody w Polsce od średniowiecza aż do II wojny światowej.

W dniach 4-5 listopada 2011 r. gościliśmy w I Liceum Ogólnokształcącym młodzież ze szkoły Mevoot Hanegev z Shoval w Izraelu. Wspólnie zwiedzaliśmy miasto, odwiedziliśmy Dawną Synagogę i Kirkut, opowiedzieliśmy o historii Nowego Sącza, o dziejach i tradycji naszej szkoły, o losach sądeckich Żydów. Był też czas na zajęcia integracyjne, występ chóru „Scherzo”, wspólny mecz siatkówki, naukę narodowych tańców oraz warsztat edukacyjny w oparciu o wiersz Czesława Miłosza „Campo di Fiori”.
Spotkanie było niezwykle udane, zaowocowało wieloma znajomościami podtrzymywanymi teraz poprzez korespondencję elektroniczną.

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na zrealizowanie kolejnego punktu projektu, tzn. na rewizytę naszej młodzieży w Izraelu.

A na razie, zapraszamy do Galerii, gdzie umieściliśmy kilka zdjęć z naszego spotkania.

bottom

Powered by Joomla!. Design by: joomla 2.5 free templates  Valid XHTML and CSS.

Strona używa ciasteczek, dzięki którym może działać lepiej. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej.Rozumiem