Ubezpieczenie 2019/2020

Ubezpieczenie NNW uczniów w roku szkolnym 2019/2020

Szanowni Rodzice,

Rada Rodziców naszej Szkoły w roku szkolnym 2019/2020 wybrała ofertę grupowego ubezpieczenia NNW uczniów w ramach programu EDU PLUS w towarzystwie ubezpieczeniowym InterRisk (pełna nazwa: InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna ViennaInsuranceGroup).

Rodzice mają do wyboru jeden z dwóch wariantów ubezpieczenia. Różnią się one sumą ubezpieczenia oraz wysokością składki. Ogólne warunki ubezpieczenia dla obu wariantów są jednakowe.

Warianty ubezpieczenia NNW uczniów:

• I wariant: suma ubezpieczenia 18 000 zł, składka od dziecka 30 zł (za 12 miesięcy) lub 32,50 zł (za 13 miesięcy/dot. maturzystów),
  • II wariant: suma ubezpieczenia 25 000 zł, składka od dziecka 39 zł (za 12 miesięcy) lub 42 zł (za 13 miesięcy/dot. maturzystów).

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z warunkami ubezpieczenia i skorzystania z przedstawionej oferty. Szczegółowe informacje znajdują się w poniższych dokumentach:

1. Warunki umowy ubezpieczenia:

I wariant:            Polisa (18 000/12 m-cy)                 Polisa (18 000/13 m-cy)

II wariant:           Polisa (25 000/12 m-cy)                 Polisa (25 000/13 m-cy)

1. Informacja o produkcie ubezpieczeniowym oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia
  2. Obowiązek informacyjny Administratora danych osobowych
  3. Oświadczenie o zapoznaniu się z warunkami ubezpieczenia
    Rodzic, który zdecyduje o ubezpieczeniu dziecka, na najbliższej wywiadówce (19 września br.) zostanie poproszony o podpisanie oświadczenia o zapoznaniu się z warunkami ubezpieczenia.
    Rodzic, który nie podpisze oświadczenia na wywiadówce zobowiązany jest dostarczyć podpisany dokument do wychowawcy klasy swojego dziecka, w terminie do 10 października 2019r.
  4. Procedura zgłoszenia szkody
  5. Oferta ubezpieczenia EDU PLUS

Termin wpłacania składek na ubezpieczenie NNW upływa 10 października 2019r. Wpłat można dokonać:

• gotówką,wyłącznie podczas wywiadówki (19 września 2019r.).Składki należy przekazać do przedstawicieli klasowych Rad Rodziców. Uprzejmie prosimy o przekazywanie wyliczonej kwoty składki,
  • przelewem na rachunek bankowy Rady Rodziców: 09 1910 1048 3000 3132 1121 0001 (Santander Bank Polska S.A.). W tytule przelewu należy wpisać: ubezpieczenie, imię i nazwisko dziecka oraz klasę. W tym przypadku termin wpłat upływa 10 października 2019r.

Dodatkowych informacji w sprawie warunków ubezpieczenia udziela broker ubezpieczeniowy:

Andrzej Chojnowski
DBPATRON Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 10, 33-300 Nowy Sącz
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Pytania dotyczące procedury opłacania składek należy kierować do Rady Rodziców naszej Szkoły poprzez e-Dziennik (Rada Rodziców) lub na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Chcemy zaznaczyć, ze kwestia ubezpieczenia NNW dziecka jest wyłącznie sprawą Rodziców. To my Rodzicerozstrzygamy, czy należy w Szkole ubezpieczyć dziecko i od nas zależy wybór oferty. Dyrekcja naszej Szkoły nie uczestniczyła w wyborze przedstawionej Państwu oferty. Ubezpieczenie NNW na terenie szkoły nie jest obowiązkowe, z wyjątkiem sytuacji, w której szkoła organizuje wycieczkę zagraniczną.

Rada Rodziców podjęła decyzję o przedstawieniu Państwu możliwości ubezpieczenia swojego dziecka w ramach grupowego ubezpieczenia szkolnego z uwagi na korzystną ofertę ubezpieczenia, w tym m.in.:

• wysokie sumy ubezpieczenia i możliwość zaoferowania dwóch wariantów ze względu na wysokość sumy ubezpieczenia,
  • zakres ubezpieczenia obejmuje również następstwa nieszczęśliwych wypadków doznane w związku z wyczynowym uprawianiem sportu,
  • ochrona 365 dni w roku, 24 godziny na dobę,
  • szeroka tabelka norm oceny procentowe uszczerbku na zdrowiu,
  • wypłata świadczenia 1% sumy ubezpieczenia w przypadku nie stwierdzenia trwałego uszczerbku (warunek: wizyta na SOR oraz dwie wizyty kontrolne w przychodni),
  • pobyt w szpitalu płatny od pierwszego dnia (warunek: pobyt co najmniej 3 dni),
  • kumulacja świadczeń dodatkowych ze świadczeniami głównymi.

I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. Jana Długosza w Nowym Sączu