logo

.

Slash

„Slash” to kilkunastoosobową grupa miłośników pisania, ogólnie dziennikarstwa. Jesteśmy uczniami klasy humanistycznej, obecnie 3e. Pomysł stworzenia nowej, własnej gazetki zrodził się na samym początku naszej przygody w murach I Liceum. Głodni wrażeń, wyzwań i nowych doświadczeń pomyśleliśmy: dlaczego nie?

Wizję naszej gazetki mieliśmy w głowach teoretycznie od samego początku. Chcieliśmy stworzyć coś innego, oryginalnego. Zdawaliśmy sobie sprawę z faktu, iż czeka nas niezwykle dużo ciężkiej pracy. Ogromne wsparcie i motywację od samego początku znaleźliśmy w osobie naszej wychowawczyni, pani profesor Ewie Kołacz, bez której pomocy z pewnością nie udałoby się osiągnąć tego, o czym marzyliśmy.

Pierwszym i od razu bardzo ważnym, a zarazem niełatwym zadaniem było pozyskanie sponsorów, dzięki którym udało się wcielić w życie nasze wizualne projekty „Slasha”. Pierwsze koty za płoty. Przy kolejnych numerach było już łatwiej.

W naszej gazetce poruszamy różne, bieżące tematy. Staramy się, by większość artykułów dotyczyła naszej szkoły. Posiadamy kilka stałych działów, np. „SlashCount” będący podsumowaniem sondażu, jaki przed każdym wydaniem przeprowadzamy wśród uczniów Jedynki. Z drugiej strony staramy się, by z każdym kolejnym numerem pojawiały się nowe elementy. Nasze pismo za każdym razem zawiera wiele wypowiedzi różnych osób działających w szkole.

Tworzenie własnej gazetki pozwala nam na rozwijanie swoich umiejętności na różnych płaszczyznach, a także na zdobywanie cennego bagażu doświadczenia. Pojawienie się naszego tytułu na „dziennikarskim rynku” ILO wzbudziło ogromne zainteresowanie, choć przez długi czas start naszej działalności stał pod ogromnym znakiem zapytania. Ostatecznie otrzymaliśmy zezwolenie na stworzenie własnego pisma. Słuszność tej decyzji najlepiej chyba podkreślają wydarzenia z czerwca roku 2013. Po dwóch latach zdrowej, twardej rywalizacji między nowym, młodym „Slashem”, a legendarną i utytułowaną „Paranoją” – okazało się, że gazetki „Długoszowej Rodziny” nie mają sobie równych, bowiem w I Konkursie Gazetek szkolnych Sądecczyzny to właśnie one okazały się najlepsze. „Slash” i „Paranoja” stanęły razem na najwyższym stopniu podium tego konkursu.

Pierwszy sukces „Slasha” jest dla nas ogromnym zaszczytem i wynagrodzeniem za pracę oraz serce, jakie wkładamy redagując nasze pismo. Nie ulega wątpliwości, że jest to także duża motywacja do dalszego wysiłku. Wyznaczamy dalej zupełnie nowe cele, do których realizacji nadal dążymy.

Krzysztof Poręba

Skład redakcji Slasha: Opiekun: mgr Ewa Kołacz
Redaktor naczelny: Krzysztof Poręba
Menadżer: Oskar Handzel
Redaktorzy: Karolina Chlipała, Bartosz Haza, Gabriela Kiklica, Klaudia Kościółek, Gabriela Krawczyk, Ula Ligęza, Mariola Mirek, Iga Naglak, Kamil Pawlik, Weronika Ptaszkowska, Anna Reśko, Klaudia Sajdak, Anita Surdziel, Joanna Twardowska, Paulina Wielgus, Joanna Zoń
Skład techniczny / grafika: Krzysztof Poręba

bottom

Powered by Joomla!. Design by: joomla 2.5 free templates  Valid XHTML and CSS.

Strona używa ciasteczek, dzięki którym może działać lepiej. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej.Rozumiem