logo

.

Comenius

Prezentacja przedstawiająca realizację projektu, przygotowana na konferencję mającą na celu zachęcenie szkół do udziału w projekcie.


Prezentacja prac uczniów biorących udział w konkursie plastycznym "Live Healthy - you'll be happy".


Jedno ze spotkań miał miejsce w Nowym Sączu. Oto co napisały o nim lokalne media. Poniższy tekst pochodzi ze strony.

W Nowym Sączu gości grupa nauczycieli wychowania fizycznego i języka angielskiego z Londynu (Anglia), Lizbony (Portugalia) i Taranto (Włochy), którzy – wraz z młodzieżą szkolną – uczestniczą w rozpisanym do 2011 roku projekcie edukacyjno-integracyjnym „Comenius”, finansowanym (24 tys. euro) z funduszy Unii Europejskiej.

Tym razem gospodarzem tej czterostronnej wymiany było I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza. Obcokrajowcy wzięli udział w zajęciach z sądeckimi uczniami, uczestniczyli (zachwyceni!) w finale Festiwalu Młodych Talentów, spotkali się w ratuszu z wiceprezydentem Jerzym Gwiżdżem. Będą jeszcze zwiedzać Sądecczyznę i Kraków.

Fot. Elżbieta Pach

Inicjatorką projektu jest romanistka z „Długosza” Łucja Rogowska, która przed rokiem podczas stażu kontaktowego we Londynie przekonała do wspólnego przedsięwzięcia partnerów z innych krajów. Wspólnie opracowali projekt, który został wdrożony do realizacji przez Komisję Europejską.

Jeszcze w tym roku sądeccy licealiści pojadą do Anglii (do londyńskich szkół: Enfield College i Edmonton County School) i Włoch, gdzie m.in. zaprezentują polskie tańce narodowe i najbardziej popularne dyscypliny sportowe.

Obok Łucji Rogowskiej (notabene absolwentki Liceum Długosza z 1998 r.), w projekcie uczestniczą nauczycielki: Alina Fałowska, Anita Migacz i Joanna Malczak, a całością koordynuje duet dyrektorski: Aleksander Rybski – Katarzyna Krupa. Ze strony zagranicznych partnerów liderami są: Milena Lato, Włoszka, która posiada koligacje rodzinne ze słynnym polskim piłkarzem (!) oraz Portugalka Madalena Martinus i Anglik Anthony Robinson.

Na koniec projektu zaplanowano czwórmecz piłkarski: Polska – Portugalia – Anglia – Włochy. Podczas dzisiejszego spotkania w ratuszu wszyscy żartowali, że taki zestaw rywalizacji jest dobrą wróżbą przed finałami EURO 2012 w naszym kraju.

Nie mamy nic przeciwko takiej czwórce w półfinałowej rozgrywce mistrzostw Europy – stwierdził dyr. Aleksander Rybski.


bottom

Powered by Joomla!. Design by: joomla 2.5 free templates  Valid XHTML and CSS.

Strona używa ciasteczek, dzięki którym może działać lepiej. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej.Rozumiem