Historia w 30 sekund

16 kwietnia br. w Nowohuckim Centrum Kultury odbyła się Gala Finałowa konkursu historycznego Patria Nostra. W ścisłym finale znalazła się drużyna z Długosza w składzie: Julia Oleksy (scenariusz i reżyseria) Gabriela Głód ( jako Barbara Radziwiłłówna ), Karolina Piwowar (jako Bona Sforza). W filmie wzięli również udział uczniowie z klasy 2H. Głównym celem konkursu było propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu, a także budowanie wśród młodych Polaków poczucia wspólnoty. W małopolskiej edycji konkursu wzięło udział 75 zespołów szkolnych. Obok Małopolan byli wśród nich także przedstawiciele młodzieży polskiej i polonijnej z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu, Niemiec, Włoch i Stanów Zjednoczonych.

FILM