Maturzyści na Jasnej Górze

Zgodnie z tradycją zapoczątkowaną w latach 80 – tych XX wieku, 12 kwietnia br. księża: mgr Tomasz Koźbiał i mgr Mateusz Kaźmierek zorganizowali autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę.  W autokarach do Kaplicy Obrazu MB Częstochowskiej udało się ponad 360 uczniów, którzy uczestniczyli w eucharystii w intencji maturzystów I LO. Po zakończeniu uroczystości delegacja maturzystów z 3 G z ks. mgr Tomaszem Koźbiałem i nauczycielami historii: mgr Jackiem Tomasikiem i mgr Michałem Zacłoną udała się do Kłobucka – jednego z pierwszych miejsc pracy duszpasterskiej naszego patrona oraz do Krakowa, gdzie w Krypcie Zasłużonych na Skałce złożono wieniec na grobie Jana Długosza. W ten praktyczny sposób zrealizowano zadanie „Rozwój poszanowania dziedzictwa narodowego i kształtowanie świadomości narodowej. Wskazywanie autorytetów i wzorców moralnych” „Szkolnego programu wychowawczo- profilaktycznego”.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg